پزشک تغذیه و متابولیسم و عضوانجمن رژیم درمانی آمریکا

انتخاب برس موی مناسب موها

سلامت مو از دیرباز مورد اهمیت بوده است. شاید در گذشته‌های دور حفظ سلامت موها به دلیل نبود امکانات مختلف امروزی برای حالت دادن و زیباتر کردن موها، راحت‌تر بود. اما امروزه همه این امکانات با وجود اینکه به زیبایی موها می‌افزایند اما از سلامت موها کم می‌کنند.
انتخاب برس موی مناسب موها

داشتن موی زیبا یکی از فاکتورهای زیبایی است. اگر شما هم به زیبایی موهای خود اهمیت می‌دهید باید بیشتر از آن مراقبت کنید. یکی از چیزهایی که موهایمان هر روز با آن سر و کار دارد و بنابراین در سلامت موهایمان بسیار تأثیرگذار می‌باشد برس مو است. پس باید به نوع برس مو و به جنس آن اهمیت داده شود. اما ویژگی‌های برس موی مناسب چیست؟  در این مقاله نکاتی را درباره برس موی مناسب عنوان کرده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

برس گرد

این برس در هنگام سشوار زدن بسیار مناسب است. از آن برای فر کردن، پوش و یا حالت دادن به موهای خود استفاده کنید. برای اینکه موهایتان بهتر و بیشتر حالت بگیرد از برس گردی استفاده کنید که دارای بدنه سرامیکی است زیرا بدنه سرامیکی گرما را بیشتر در خودش نگه می‌دارد . بنابراین حالت موهایتان دوام بیشتری خواهد داشت.

 

برس دنمن

محبوبیت این برس این روزها زیاد شده است. دنمن شرکت سازنده این برس است و به همین دلیل این برس را برس دنمن می‌نامند. اگر از این برس در هنگام سشوار استفاده کنید خواهید دید که موهایتان درخشنده می‌شود و انتهای موهایتان کمی حالت بگیرد. با این برس موهایتان شکل منحنی ملایمی به خود می‌گیرد که برای مدل موهای باب یا مصری مناسب است.

 

برس پدالی

برس پدالی برس روزانه شماست و هر روز از آن استفاده می‌کنید. یک جورایی برس اصل کاری شما است. این نوع از برس‌ها در دو شکل بیضی و مستطیلی وجود دارند و مناسب صاف کردن موهای ژولیده هستند. برس‌های پدالی هم موهای شما را درخشان می‌کنند. البته بستگی به جنس دندانه‌هایشان دارد.

 

شانه دندانه درشت

قبل از سشوار کشیدن موهایتان وقتی هنوز هم موهایتان مرطوب است با شانه دندانه درشت موهای ژولیده و درهم خود را شانه کنید.

 

شانه دندانه ریز

این شانه در وقت‌هایی که دوست دارید به موی خود مدلی با جلوه مرطوب بدهید و مقداری هم ریزه‌کاری کنید کاربرد دارد.

 

برس با موهای مصنوعی یا طبیعی

آرایشگران معمولا از هر دوی این برس‌ها استفاده می‌کنند اما شما باید از برسی استفاده کنید که مناسب موهای شما باشد.
افرادی که موهای ضخیم و پرپشت دارند بهتر است از برس‌هایی با موهای مصنوعی استفاده کنند. به این دلیل که الیاف مصنوعی در هنگام سشوار کشیدن الکتریسیته ساکن زیادی تولید نمی‌کنند و به همین دلیل مناسب شانه کردن موهای ژولیده و درهم است.
اما افرادی که دارای موهای نازک یا معمولی هستند بهتر است از برس‌هایی استفاده کنند که الیاف طبیعی دارند. چراکه الیاف نرم‌تر با موهای نازک مهربان‌تر رفتار می‌کنند. پوست سر هم با تحریک موها از خود روغن‌های طبیعی آزاد می‌کند که برای رشد و سلامت موهای نازک و آسیب‌پذیر مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *