پزشک تغذیه و متابولیسم و عضوانجمن رژیم درمانی آمریکا

روش‌هایی برای از بین بردن پف زیر چشم

افراد زیادی هستند که دارای پف زیر چشم هستند و وجود یک کیسه متورم و پر آب زیر چشم‌ها آن‌ها را خسته کرده است. این دسته از افراد ممکن است انواع و اقسام کانیسلرها و فیلرهای گران قیمت آرایشی را هم استفاده کرده اما نتیجه‌ای نگرفته باشند و به دنبال روش‌هایی برای برطرف کردن و یا کاهش پف زیر چشم هستند. در این مقاله روش‌های از بین بردن پف زیر چشم را نام خواهیم برد. اگر شما هم دچار این مشکل هستید خواندن این مطلب مفید و استفاده از این روش‌های ساده را از دست ندهید. در ادامه با ما همراه باشید:

روش‌هایی برای از بین بردن پف زیر چشم

زیاد آب بنوشید

معمولا دلیل ورم زیر چشم احتباس آب و مایعات در بدن است. احتباس آب و مایعات نیز بخاطر غلطت زیاد نمک در آن ناحیه می‌باشد. از این رو چنانچه شب پیش با گریه خوابیده باشید و یا غذای شور خورده باشید صبح که از خواب بر می‌خیزید با یک کیسه متورم کوچک در زیر چشمتان رو به رو خواهید شد. نمک موجود در اشک و یا غذایتان باعث کشیده شدن آب به سمت صورت شما شده و در نتیجه آب زیر چشم‌های شما جمع می‌شود. برای دفع نمک به مقدار زیاد آب بنوشید. این کار تورم زیر چشم‌های شما را نیز برطرف خواهد کرد. در ضمن روز بعد نیز باید از خوردن نمک بپرهیزید. تا حد امکان نیز از نوشیدن نسکافه، قهوه و سایر نوشیدنی‌هایی که باعث دهیدراتاسیون بدن شما می‌شود اجتناب کنید.

 

چشم‌هایتان را خنک کنید

خنک کردن چشم‌ها باعث کاهش تورم زیر چشم می‌شود. به همین دلیل هم هست که بسیاری از افراد برای از بین بردن تورمشان از برش‌های خیار و تأثیر خنکی آن بر روی چشم‌ها استفاده می‌کنند. شما هم برای از بین بردن تورم چشم‌های خود از این روش استفاده کنید. خیاری را که از چند ساعت قبل در یخچال بوده و خنک شده است را بردارید آن را حلقه حلقه کرده و بر روی چشم‌های خود گذاشته و به آن‌ها استراحت دهید.
می‌توانید به جای خیار از یک تا دو عدد چای کیسه‌ای که از قبل در یخچال یا فریزر خنک کرده‌اید استفاده کنید و آن‌‌ها را زیر چشم‌های خود قرار دهید. برای تأثیر بیشتر از چای‌های آرام بخشی مانند بابونه و نعناع استفاده کنید و همزمان از اثرات آروماتراپی این گیاهان دارویی نیز بهره ببرید. در صورتی که چای کیسه‌ای هم در دسترستان نبود، 2 عدد قاشق فلزی را شب قبل در داخل فریزر قرار داده و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زیر چشم‌های خود بگذارید. مشاهده خواهید کرد که در رفع ورم زیر چشم معجزه می‌کند.

 

مدل خوابیدنتان را تغییر دهید

شاید برایتان عجیب باشد اما نحوه خوابیدن هم در پف زیر چشم تأثیر دارد. به طور مثال به پهلو خوابیدن می‌تواند پف زیر چشم را مخصوصا در آن طرف بدن كه بیشتر روی آن می‌خوابید بیشتر کند. چرا که مایعات بدن شما در طول شب به سمت صورت حرکت می‌کند و در زیر چشم‌های شما جمع می‌شود.  برای پیشگیری از این موضوع بهتر است همیشه به پشت دراز بكشید.. تغییر حالت خوابیدن از پهلو به پشت چندان هم ساده نیست چون فرد ممکن است ناخودآگاه در طول شب به حالت خوابیده روی شکم و یا پهلو در بیاید. این تغییر باید به مرور ایجاد شود و برای پیشگیری از تغییر حالت خواب در طول شب چند بالش در اطراف خود قرار دهید.

 

هرگز با آرایش نخوابید

اگر در طول شب با آرایش بخوابید ورم زیر چشم در روز بعد افزایش پیدا خواهد کرد چراکه مواد خاصی در لوازم آرایشی وجود دارد که تأثیر بدی در طول شب بر روی پوست و همچنین زیر چشم می‌گذارد. از این رو هر شب پیش از اینکه بخوابید صورت خود را با یک شوینده مناسب شستشو داده و سپس به رخت خواب بروید. برای شستن پوست صورت خود علاوه بر انتخاب شوینده مناسب باید آرام این کار را انجام داده و آن را آرام خشک کنید. چرا که پوست اطراف چشم بسیار حساس و نازک بوده و بیشتر در معرض آسیب است.

 

غذای شور نخورید

رژیم غذایی نامناسب علاوه بر همه ضررهایی که برای سلامتی دارد می‌تواند ورم زیر چشم‌ها را نیز افزایش بدهد. با رژیم غذایی نامناسب مقدار زیادی نمک یا سدیم را وارد بدن خود کرده و در نتیجه احتباس آب و مایعات در بدن افزایش پیدا می‌کند تا جایی که حتی ممکن است یک رژیم غذایی پرنمک، باعث دائمی شدن تورم زیر چشم‌های شما شود. برای از بین بردن ورم زیر چشم‌ها میزان نمک مصرفی خود را نصف کنید. همچنین از مصرف دوغ شور و اسنک‌های نمکی در وعده شام و پیش از خواب بپرهیزید زیرا بدنتان پیش از خواب  فرصت کافی برای متعادل کردن میزان سدیم خون ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *